Як вибрати матрац?

30%  свого часу людина витрачає на сон. Саме тому дуже важливо щоб упродовж відпочинку відновлювався не лише емоційний стан, але й зникала фізична напруженість.

Тому вибір правильного матрацу - діло досить відповідальне. Спершу варто звернути увагу на такі показники:

  • Спальне місце (розмір) - ці дані повинні бути вказані у комплектації вашого ліжка.
  • Наповнення;
  •  Жорсткість.

Також важливими характеристиками є:

Ортопедичний ефект - здатність витримувати вагу людини без зміни положення хребта.

Анатомічний ефект - здатність виробу повторювати вигини людського тіла. Він зменшить навантаження на точки, які постійно піддаються великому тиску.

Ортопедичні матраци бувають на блоці незалежних пружин Pocket spring, на блоці Боннель і безпружинні. Всі ці види є багатошаровими та мають різні ступені жорсткості. Критерієм вибору є вага власника  матрацу та спальне місце. Адже якщо на ліжку відпочивають двоє - то варто приділити увагу пружинним матрацам, котрі не реагують на перепад ваги.  Що ж до наповнювача, то матраци вмісті яких є піна з ефектом пам’яті - правильне рішення для людей із спокійним сном.
Матраци бувають трьох рівнів жорсткості: жорсткий, напівжорсткий та м’який. У випадках, коли немає ніяких порушень хребту і матрац повинен бути у першу чергу комфортним, варто зупинити свій вибір на напівжорсткому матраці. Жорсткий матрац якомога краще підійде людям, страждаючим вираженим больовим синдромом та маючим міжреберні грижі. М’який матрац призначений для людей з невеликою масою тіла, а також підійде літнім людям.

 

Теги: матрац